Технології

3D принтер як ідея для Бізнесу

Коли 3D принтери вперше з’явилися у вільному продажі, вони були далекі від досконалості. Невеликі габарити платформи побудови, невисока швидкість друку і незадовільна якість роботи друкованої головки унеможливлювало їх використання в комерційних цілях.

Сьогодні ситуація в корені змінилася!

Італійські хірурги використовують непрофесійні принтери для друку копій переломів своїх пацієнтів, що дозволяє значно підвищити ефективність хірургічного втручання за рахунок детального вивчення травми.

Національний науково-дослідний рада США затвердив програму використання настільного обладнання для 3D друку під час космічних місій.

Mitsubishi Heavy Industries впровадили серійні SLS і FDM принтери в виробництво автомобілів і літальних апаратів.

Вчорашні моддери і гіки, для яких 3D техніка спочатку була іграшкою, навчилися її монетизувати, перетворившись в сьогоднішніх підприємців.

Невже маючи під рукою звичайний FDM принтер, можна стати фінансово незалежним? Відповідь на це питання ви знайдете, якщо уважно прочитаєте цю статтю.

3d друк як бізнес

В першу чергу хочеться виділити популярний сервіс Shapeways, для якого бізнес на 3Д принтерах є основною сферою діяльності.

Невелике приватне підприємство, зареєстроване в 2007 році, перетворилося на велику мануфактуру, під дахом якої працює 90 чоловік і 50 принтерів.

Компанія пропонує своїм клієнтам за помірну плату роздрукувати на своєму обладнанні будь-STL моделі.

Крім того, сервіс одночасно виступає в ролі торгового майданчика, на якій можна продавати свої шаблони і купувати чужі.

В арсеналі Shapeways є FDM, SLS, DMLS і EBM обладнання, які друкують пластиком, нейлоном, смолами, керамічним порошком і металевої глиною. У рік компанія обробляє близько мільйона приватних замовлень.

Попит на послуги сервісу аж ніяк не знижується, про що свідчить інфографіка:

В Японії аналогічні послуги надає приватний сервіс Rinkak, що належить компанії Kabuku, в Росії – CubicPrints. Ніхто не заважає вам самостійно реалізувати дану ідею, і, можливо, внести в неї свої корективи.

Втім, щоб почати власний бізнес на 3d пресі зовсім необов’язково орендувати цех, наймати дизайнерів і купувати з десяток принтерів.

Не вірите? Дивіться самі!

Як заробити на 3d принтері

Кейси 3D друку:

Ще один приклад: юний американець, Грант Габріельсон, почав свій бізнес з продажу унікальних форм для гарячого шоколаду. Вісімнадцятирічний винахідник насправді не придумав нічого нового: він просто друкує персоналізовані формочки декількох видів, на робочій стороні яких може бути завдано текст довжиною до сорока символів.

В результаті кожен, хто купить формочки, зможе в домашніх умовах робити шоколадки у формі сердечок, ромбів, трикутників і овалів з оригінальною карбуванням у вигляді вітальної написи або емблеми.

Для початку своєї справи Гранту знадобилася котушка PLA пластика, харчової віск, 100 доларів первісних інвестицій і настільний принтер MakerBot.

Аксесуари

Новоспечена компанія Nervous System випустила цілу колекцію пластикових брязкалець для жінок всіх вікових категорій. Дизайнери використовують в своїх роботах пластик, сталь і силікон.

Браслети, намиста, підвіски, брошки, обручі і шпильки, дизайн яких навіяний молекулярної хімією, біологією і фізикою, розлітаються як гарячі пиріжки.

Вироби, створені під крилом бренду Nervous System по-справжньому ексклюзивні – розробники використовують спеціальний алгоритм, який робить візерунки унікальними і неповторними.

Якщо вам подобалося в школі малювати, у вас добре розвинене художнє мислення, а вашої фантазії може позаздрити сам Айзек Азімов, то чому б не спробувати налагодити домашнє виробництво власних аксесуарів?

Персоналізовані офісні підставки, розписані торшери, фігурні вази і іменні медальйони чекають своїх покупців!

Компанія OwnPhones налагодила виробництво навушників, одягнених в корпус, дизайн якого продиктований конкретними побажаннями покупців.

Звичайно, бездротові навушники зібрати в домашніх умовах зможе далеко не кожен, а ось персоналізувати замовлення покупця набагато простіше.

Трохи поколдовав над кресленнями шаблонів кухлів і склянок, доступних в мережі в незліченній кількості, ви зможете перетворити їх в іменну посуд.

Пам’ятайте, як були популярні чашки з фотографіями?

Уявіть, який фурор викличе гуртка з рельєфно вибитим ім’ям або силуетом особи її власника!

Вже сьогодні деякі умільці, заручившись підтримкою 3D сканерів, друкують реалістичні фігурки молодят, якими прикрашаються весільні столи.

3d друк бізнес іноді виходить за рамки загальноприйнятих моральних принципів. Японська художниця Мегумі Ігарасі заробила близько 10 тисяч доларів на продажу 3D моделей своїх геніталій.

Підводні камені, про які потрібно пам’ятати підприємцю

3д принтер бізнес в домашніх умовах все ще далекий від досконалості …

Перш ніж вступити на стежку 3D дизайну, потрібно чітко усвідомлювати, з якими труднощами вам доведеться зіткнутися:

  • Всупереч загальноприйнятій помилці, надрукувати можна далеко не все. Дозвіл друку, геометрія і розміри об’єкту – серйозні перешкоди, які слід враховувати перед початком прототипирования.

  • Настільні принтери не пристосовані для друку складних механізмів в зборі. FDM пристрій в зв’язку з технологічними обмеженнями, може виконувати лише ази в даному напрямку.
  • Кольорова друк – прерогатива промислового обладнання. Сучасні принтери з двома екструдерами можуть працювати з двома кольорами, але про плавний перехід між квітами можна забути.
  • надрукувати моделям часто потрібна обробка. Запасіться наждачним папером, напилком і ваннами з розчинів для обробки поверхонь.

  • Розрахунок собівартості готового виробу повинен включати в себе додаткові розтрати чорнила, пов’язані з надрукованими підтримками, підкладками і спідницями, які потім доведеться зрізати.

Висновок

На сьогоднішній день комбінація «бізнес ідея, 3d принтер і трохи терпіння» може спрацювати лише в тому випадку, якщо ви не збираєтеся конкурувати з серійним виробником.

Настільна тривимірна друк безумовно підходить для виготовлення ексклюзивних персоналізованих об’єктів, дрібносерійного виробництва, чий тираж обійдеться дешевше, ніж виготовлення форми для відливання і прототипування.

Дослідницька група вчених Wohlers стверджують, що ринок 3d друку виріс більш ніж на 27% за останні 3 роки і подвоїться до 2015 року.

Не забувайте про ці прості поради, і в недалекому майбутньому ви напевно досягнете успіху!