Фінанси

Держборг України в реальному часі в 2018 році

Не секрет, що у держави часом просто немає коштів для виконання його функціональних обов’язків. В такому випадку приходить практичне і буденне рішення – взяти кредит. Тільки в даному випадку кредитором можуть виступати і як приватні компанії всередині держави, так і інші держави – ті у кого є гроші. У зв’язку з чим виникає поняття «боргові зобов’язання держави». У кожної країни, існують борги і як перед іншими країнами, так і перед міжнародними організаціями, і наша держава не виняток. Але будь-яка позика вимагає свого процентного відшкодування (відсоток по кредиту), в разі нашої держави, Держборг України в 2018 році буде вимагати забезпечення в розмірі 130 млрд грн., Що на 16 млрд грн. більше ніж в попередньому.

Держборг України в реальному часі в 2018 році

Держборг України в реальному часі в 2018 році

Кредитна кабала України 2018

Як заявляє глава правління Інституту суспільно-економічних досліджень Максюта А. граничний розмір боргу який наша держава зможе обслуговувати повинен складати не більше 747,6 млрд гривень, за фактом ж він може становити 1999,3 млрд грн, що становитиме 61 відсоток від ВВП держборгу Україна в 2018 році. Це говорить про те, що фактично Україна, як боржник, в кращому випадку при своїй економіці і її розвитку країна зможе тільки покривати наростаючі відсотки по основному боргу, при цьому так і не зможе його погасити.

Більш того, невпевнені в фінансових силах «неньки» та аналітики західних країн. Як повідомляє в соціальних мережах фінансовий аналітик Е. Найман, незважаючи на планове перевищення доходів над витратами держави як зниження дефіциту коштів на 4,3% від ВВП, грошей для погашення все одно не вистачить, що призведе до нових боргових зобов’язань.

При цьому не варто так зневірятися, адже у когось гірше. Наприклад, до кінця 2018 року прогнозується загальний зовнішній борг всіх країн світу в розмірі 59,7 трлн дол США, з яких 20% (близько 12 трлн доларів), за прогнозами аналітиків, буде припадати саме на США. Коли держчастки України в реальному часі 2018 року не перевищуватиме і 2 трлн доларів США

Шляхи погашення позик

Що стосується рішень навислої заборгованості, то в даному випадку ніяких відхилень від класики реалізації не намічається. До таких варіантів відносять:

  • розвиток економіки в цілому;
  • удосконалення законодавчої бази для зовнішньоекономічних зв’язків;
  • залучення іноземних інвестицій;
  • отримання прибутку від гастарбайтерів.

Може здатися дивним, але в даному випадку уряд більше впевнене в своїх громадянах за кордоном. Прогнозується, що за допомогою своїх співвітчизників у 2018 році в бюджет країни може реально вступити до 7 млрд доларів, з яких хоча б 4 млрд буде обміняно в банках України. Після чого НБУ зможе викупити з них 2,8 млрд доларів на міжбанку в резерви.

Не позбавлені віри і в інвестиційній діяльності. Згідно із заявою «Інтерфакс Україна» на 2018 рік плануються інвестиції в розмірі 3 млрд доларів США покладаючись на закладений в бюджеті проект. До того ж у зазначеній сумі заплановано також і отримання інвестиційних коштів від Міжнародного банку реконструкції та розвитку на суму в 30 млн. доларів, тому тінь надії присутня. Особливо в даній ситуації обнадіює і закон України «Про внесення в Податковий кодекс України щодо оподаткування доходів нерезидентів в цінні папери». У коротко даний законопроект дуже чітко пояснив прем’єр – міністр В. Гройсман, зі слів якого підписаний закон дає можливість починаючи з вересня 2017 року здійснити перепозику, виходячи на ринки інших країн, а також зменшити фінансове навантаження з виплат державної позики.

Важливим важелем вирішення фінансової залежності вважають і розвиток зовнішньоекономічної діяльності. Не дивлячись на те, що Держборг України в 2018 році в доларах буде порядку 10,4 млрд доларів США, держава розраховує за рахунок спеціальних реформ виручити на погашення заборгованості порядку 3,7 млрд доларів.

Чого чекати за фактом подій

Якщо взяти до уваги думку вітчизняного економіста Віктора Скаршевскго, то на пікові року виплати позик, а це будуть 2018 і 2019 роки, уряду життєво доведеться домовлятися про реструктуризацію боргів. Оптимальним буде варіант, якщо така реструктуризація буде проведена на термін від 20 до 30 років, з підвищенням процентної ставки до 2%. В іншому випадку вийде фінансова піраміда, яка призведе до того, що в країні буде оголошено дефолт. Однак, допускається і зворотня думка. Вважається, що навіть при несприятливому прогнозі реструктуризації боргу, держава зможе погасити необхідний платіж за допомогою золотовалютних резервів. Тобто незважаючи на заяву Скаршевський, така ситуація неможлива в принципі.