Фінанси

Довідник всіх МФО банків в Україні

Заповнюючи фінансову документацію, практично всі стикалися з поняттям МФО. Що таке МФО банку? Ця абревіатура утворена від словосполучення «міжфілійна оборот» – унікальне числове позначення певного філії, що закріпилося на практиці з радянських часів, коли оборот коштів відбувався тільки між філіями одного банку – Ощадбанку СРСР, за допомогою меморіальних ордерів.

Довідник всіх МФО банків в Україні

Довідник всіх МФО банків в Україні

Зміст

 1. Для чого використовується ідентифікатор?
 2. Як дізнатися МФО банку?
 3. Закриті та ліквідовані банки України
 4. Коди банків в Україні
 5. Аналоги ідентифікатора за кордоном
 6. Найбільш популярні банки України в 2018 році

У сучасній банківській системі в Україні використовується аналогічне поняття – коди банків. Код закріплюється за банком в юридичному порядку на основі нормативно-правових актів Національного банку України.

Для чого використовується ідентифікатор?

Цей код обов’язково вказується при заповненні таких документів:

 • платіжних доручень;
 • при оплаті податків і зборів;
 • переказ коштів на розрахунковий рахунок всередині країни або за її межі.

Що таке МФО в реквізитах платежів? Це шестизначне число, ідентифікатор банку, який однозначно визначає розрахунковий рахунок організації, яка отримує або відправляє платіж. Він використовується в системах розрахунків між розрахунково-касовими центрами комерційних банків, при внутрішньому переказ коштів між філіями банку і в розрахунках комерційних банків з Нацбанком.

Як дізнатися МФО банку?

Якщо необхідно відправити переказ або платіж у визначений банк, знаючи назву, але не маючи при цьому його реквізитів, можна використовувати довідник МФО банків України, зібраний у вигляді таблиці. За допомогою цього довідника можна:

 • знайти банк по МФО;
 • знайти ідентифікатор, знаючи назву.

Список МФО всіх діючих банків України в 2018 році:

Якщо відома назва банку одержувача, але невідомий його код, можна по найменуванню банку знайти відповідний йому ідентифікатор.

Закриті та ліквідовані банки України

Фінансова система України зазнає серйозних змін останні 3 роки, що відбивається і на банківській системі. Багато установ були закриті або перебувають в процесі ліквідації. У таблиці вище тільки діючі банки в 2018 році в Україні.

Потрібно звертати увагу на те, що коди скасованих банків не передаються новоствореним або їх філіям – код стає недійсним з моменту ліквідації банку.

Коди банків в Україні

В ході реформування в Україні почали застосовувати ще один термін – код банку. Це поняття введено на законодавчому рівні «Інструкцією за безготівковими розрахунками в Україні в національній валюті» №22, яка була затверджена постановою Нацбанку України 21.01.2004 р Відповідно до цієї інструкції, код банку – це шестизначна цифра, яка ідентифікує собою банк, його філії або інша фінансова установа.

З юридичних міркувань з 2006 р застосовувати термін «МФО» неправильно, так як замість нього використовуються коди банків. Вони розраховуються і присвоюються Національним банком і є обов’язковими реквізитами, а також вносяться в Електронний технологічний довідник банків України.

Аналоги ідентифікатора за кордоном

Термін МФО застосовується на території колишнього СРСР в декількох країнах:

 • Росії;
 • Україна;
 • Білорусії;
 • Узбекистані.

На території всіх інших країн зарубіжжя ідентифікатори банків в платіжних системах мають інші назви. Наприклад, в Росії став широко застосовуватися БИК – банківський ідентифікаційний код (від англ. BIC – Bank Identifier Code).

У США цей же код має назву ABA, в Німеччині йому буде відповідати абревіатура BLZ. У кодах банків зарубіжних країн може бути не 6 цифр, як в Україні, а 8 або 9, в залежності від країни. Здійснюючи переказ коштів за кордон, слід пам’ятати різницю в назвах і видах банківських ідентифікаторів.

Передаючи реквізити для переказу коштів з-за кордону в Україну, можна позначати ідентифікатор як MFO. З огляду на, що абревіатура на сьогодні стала застарілою, бажано давати уточнююче пояснення, щоб уникнути непорозумінь з отриманням і відправкою коштів. Це більше стосується переказів коштів між приватними особами, так як у зовнішньоекономічній діяльності та при підписанні договорів використовується тільки термін «код банку» (bank code).

Найбільш популярні банки України в 2018 році

На тлі великої ліквідації неплатоспроможних фінансових і кредитних установ країни залишається деяка кількість банків, на яких поступово зосереджується основна фінансова активність населення і юридичних осіб. Дані таких банків стають необхідні все частіше.

Ідентифікатори найбільш надійних і стійких на тлі кризи банків наведені в таблиці:

 

Зазначені дані стосуються головних офісів кожного з фінансових установ. На практиці фактичний код може відрізнятися від наведеного в таблиці в залежності від філії, в який або з якого відправляється платіж. Наприклад, ідентифікатор Центрального відділення Приватбанку в Полтаві – 331401; МФО Укрсиббанку в Одесі – 328 782.

[rpf]