Суспільство

Калькулятор розмитнення авто в Україні в 2018 році

Розмитнення авто в Україні в 2018 році – це стандартна процедура для всіх водіїв, яким потрібно перевезти машину з-за кордону. У зв’язку з тим, що в Україні останнім часом спростили умови розмитнення, а також істотно знизили її вартість, подібна процедура стає все більш поширеною в країні. Зараз на вулицях країни (особливо в західній Україні) можна спостерігати величезну кількість машин з польськими або литовськими номерами, які ще не були зареєстровані в Україні.

Калькулятор розмитнення авто в Україні в 2018 році

Калькулятор розмитнення авто в Україні в 2018 році

Користь розмитнення

Зрозуміло, що водії приганяють машину з іншої країни через її більш низьку вартість (зберігається близько 20% від загальної ціни машини, включаючи різноманітні додаткові виплати). Для багатьох українців, охочих купити іномарку, пригін машини з-за кордону є єдиним рішенням через занадто завищені ціни на українському ринку потриманих машин.

Крім того, розмитнення – це великий бізнес в Україні. Існують спеціальні організації, які займаються привозом і реєстрацією автомобілів на місці, однак ціна таких послуг, відповідно, також додається до загальної вартості автомобіля, тому багато автолюбителів вважають за краще займатися розмитненням самостійно.

Якщо перевезенням автомобіля займається звичайна фізична особа, то автомобіль потрібно позначати як вантаж. В іншому випадку це буде розглядатися як комерційна діяльність, тому застосовуються інші тарифи. Важливо відзначити, що розмитнення автомобіля в Україні в 2018 році для інвалідів відбувається на безкоштовній основі.

 

Правила розмитнення

Алгоритм розмитнення машини виглядає наступним чином:

 1. Для початку вноситься митне забезпечення, тому, вирушаючи в іншу країну, громадянин України вже повинен вирішити, який ТЗ він бажає купити. Якщо розмір забезпечення не відповідатиме вартості ТЗ, то водієві повернуть гроші.
 2. Уклавши угоду з іноземцем з приводу придбання машини, особі видається на руки перелік необхідних документів (технічний паспорт, інвойс, посвідчення про страховку). Також потрібно подбати, щоб у авто були тимчасові номери, що буде означати факт зняття її з обліку.
  Важливо! До підбору документів необхідно підійти дуже відповідально, оскільки в разі необхідних для реєстрації паперів, машину можуть евакуювати назад за рахунок водія.
 3. Машина залишається у внутрішньому транзиті митниці, де фахівці перевіряють всі технічні аспекти (як правило, коридор для фізичних осіб знаходиться праворуч). Якщо до ТЗ немає ніяких претензій з боку митників, то можна проходити реєстрацію в місцевому МРЕВ після отримання технічного паспорта.

Перелік документів

Як було сказано вище, уявлення всієї необхідної документації – це обов’язкова умова успішного проходження митного контролю з новим автомобілем. Список паперів представлений нижче:

 • копії всіх документів, що має відношення до ТЗ;
 • рахунок-фактура;
 • свідоцтво про страхування;
 • документ, що засвідчує особу (неповнолітні громадяни до митного контролю не допускаються);
 • митна декларація.

Ціна розмитнення

Сума, яку необхідно сплатити за проведення митного контролю, визначається конкретною маркою автомобіля, оскільки формула враховує безліч різних чинників, а саме:

 • пробіг;
 • дата випуску автомобіля;
 • літраж двигуна, а також його тип;
 • ціна машини.

З останнім параметром іноді виникають проблеми, так як на митниці можуть заявити більш високу ціну. Співробітники орієнтуються по єдиній митній базі, куди вносяться всі тарифи перевезення через кордон. Якщо певна марка автомобіля раніше не проходила митний контроль на українському кордоні, то далі будуть орієнтуватися за ціною, яка була встановлена водієм. Швидко порахувати вартість можна, використавши калькулятор розмитнення авто в Україні в 2018 році.

Податки:

 • ПДВ (20% від суми ввізного податку та акцизу);
 • ввізний податок (10% відсотків вартості транспортного засобу, 6% для власників малолітражок і 8% для електромобілів);
 • акцизний збір (всього 300+ євро для малолітражок, не є фіксованим)
  * Важливо відзначити, що його розмір був істотно знижений в 2016 році після хвилі протестів автомобілістів. Наприклад, раніше водії при розмитненні були змушені платити акциз, що перевищує 2 000 євро.

* Розмитнення авто в Україні в 2018 році для УБС проходить без сплати вищеперелічених податків.

Перспективи розмитнення

Нещодавно групі активістів-автолюбителів все ж вдалося досягти угоди з представниками влади про зниження ціни розмитнення, що допоможе зробити автомобілі з Європи більш доступними. У той же час варто розуміти, що повного скасування розмитнення очікувати не варто, адже дана процедура і супроводжуючі її виплати забезпечує поповнення бюджету. Тепер водії можуть їздити один рік без обов’язкового проходження розмитнення з іноземними номерами, проте далі проходження процедури сплати податків є обов’язковим – в іншому випадку машина буде конфіскована. Випадки конфіскації машин (особливо в західних областях) є далеко не рідкістю, про що свідчать відповідні заголовки в новинах.

Розмитнення авто в Україні в 2018 році для учасників АТО не потрібно, однак мова йде тільки про одне авто, що ввозиться не на комерційній основі. Подібні пільги для зазначеної категорії громадян діють з 2016 року, коли в ВРУ прийняли відповідний законопроект.

Чи можна їздити на машині без розмитнення?
Так, митне законодавство України дозволяє їздити на нерозмитненому автомобілі, якщо межа перетинається кожні п’ять днів. Звичайно, це актуально тільки для жителів прикордонних територій, в той час як з Російської Федерації приганяти автомобілі не можна через активний військовий конфлікт.

Також можна отримати статус співробітника іноземної фірми. Дана схема є не надто поширеною через складність і високу вартість її здійснення.