Технології, Фінанси

Кращі асіки (ASIC) для майнінгу криптовалюти

Тематика криптовалюта вже протягом тривалого часу продовжує хвилювати користувачів по всьому світу. У 2009 році був вперше розроблений біткоіни – незалежна електронна криптовалюта, яка завоювала немислимі межі популярності завдяки децентралізованої системи і незалежності.

 

Кращі асіки (ASIC) для майнінгу криптовалюти

Кращі асіки (ASIC) для майнінгу криптовалюти

Зміст

 1. Майнінг і ASICs
 2. Як займатися Майнінг на Асіка в 2018 році?
 3. Якого виробника ASIC вибрати?
  • Асіка для видобутку біткоіни: алгоритм SHA-256
  • Асіка для видобутку Лайткоіна: алгоритм Scrypt
  • Асіка для видобутку Dash: алгоритм X11
  • Асіка для видобутку Сіакоін: алгоритм Blake (2b)
  • Асіка для видобутку Декред: алгоритм Blake 256
  • Асіка для видобутку монери: алгоритм CryptoNight
  • Асіка для видобутку Ефіріума: алгоритм Ethash (Dagger Hashimoto)
 4. Кращі ASIC-Майнер 2018 року
 5. Як налаштувати ASIC-майнер?

Асіки для Майнінг поступово починають витісняти з ринку Майнінг-ферми на відкритих. Останнім часом, виробники Асіка освоюють нові алгоритми і випускають моделі ASIC, які більш економічно ефективні і менш енерговитратні, ніж при видобутку тих же монет за допомогою відеокарт.

Майнінг і ASICs

Згідно простим математичним підрахунками, заснованим на алгоритмі і обмеженою емісії, видобуток біткоіни буде можлива аж до 2140 року. Коло користувачів, що займаються Майнінг стає все ширше. Для Майнінг – єдиного способу видобутку криптовалюта, раніше використовувалися тільки відеокарти. Однак збільшення кількості Майнер призвело до значного зниження ефективності використання подібного обладнання.

Безперервна робота системи могла забезпечити невеликий додаткове джерело постійного доходу, але потенціал заробітку шляхом Майнінг криптовалюта практично необмежений. Дуже скоро виробники почали робити спроби до розширення і масштабування процесу, будувалися спеціальні «ферми», що складаються з великого числа найпотужніших відеокарт.

Наступним кроком стало винахід ASIC’ов для Майнінг, які дозволили значно збільшити потужність видобутку.

Абревіатура ASIC – Application-Specific Integrated Circuit. Пристрій являє собою негабаритну схему з інтегрованою певним завданням, спрямованість якої дозволяє функціонувати лише в односторонньому потоці.

Існує значна різниця між тим, як працює ASIC-майнер і принципом роботи подібних схем загального призначення. Необхідно розуміти, що Асіка відрізняються підвищеною ефективністю через цілеспрямованих обчислювальних функцій, що беруть участь в процесі видобутку, в той же час, подібні конструкції широкого профілю не будуть настільки продуктивні і економічні.

Експлуатація відеокарт початку характеризуватися високими енергетичними затратами. Коли система з її основними принципами зажадала модернізації через сумнівну доцільність подальшого Майнінг, Асіка показали себе з кращого боку по швидкості обробки вхідних процесів і енергоспоживанню. Зараз їх видове різноманіття розширилося, що дозволяє підібрати пристрій, що підходить по ціновій категорії і іншим критеріям.

Перші Асіка були максимально компактними і приєднувалися до системи через USB-порти, харчування подавалося аналогічним чином. Однак подібні моделі відносяться до класу застарілих, і недоцільні в експлуатації. Їх характеристика продуктивності не досягає позначки, що дозволяє отримати від застосування будь-якої користі. Сучасні кращі ASIC-Майнер відрізняються високим показником потужності і підрозділяються на 2 види:

 • професійні.
 • домашні;

Різниця між першим і другим типом полягає в габаритах пристрою, допустимої та граничної потужності, обсязі корпусу, а також загальному енергоспоживанні. Домашньої варіації властива компактність, безшумна робота, оснащення блоком живлення до 600 Вт і доступність відповідно.

Професійні Асіка призначені для прискореної обчислювальної обробки. Конструкції можуть об’єднуватися в блоки, полягати в об’ємні корпусу. Їх потужність значно вище, а ефективність не потребує підтвердження. З негативних сторін використання подібного обладнання можна виділити шумове забруднення приміщення, де розташована конструкція і високий відсоток споживання електроенергії – необхідне джерело живлення, необхідна потужність останнього визначається по техпаспорту блоку.

Як займатися Майнінгом на Асіках в 2018 році?

Сучасний ринок рясніє Майнер, розрахованими на різне споживання і потужність при експлуатації. Вибір Асіка не відрізняється особливими труднощами, необхідно лише вникнути в основні критерії перед придбанням. Вибирати Асік варто відповідно до такими основними критеріями:

 • алгоритм видобутку;
 • витрати на електроенергію;
 • вартість;
 • потужність.

Досить визначитися з необхідними вищевказаними показниками і довіритися інтуїції, а також численним поширеним відгуками, знайти які не складе особливих труднощів. У показнику потужності головною характеристикою виступає термін хешрейт (hashrate), що позначає пропускну здатність обробки даних. Чим вище значення показника, тим вище вигода під час використання. Іншими словами, чим вище обчислювальна потужність (хешрейт), тим більшу кількість монет буде видобуто в одиницю часу.

Що стосується енергоспоживання, то нескладно визначити, що високий робочий потенціал вимагає відповідної кількості ресурсів мережі. Асіка потребують достатньої кількості енергоресурсів, щоб система була приведена в дію. Тому на цю змінну також варто звернути пильну увагу.

Вартість подаються пристроїв досить нестабільна і залежить безпосередньо від курсу криптовалюта. З його падінням зростає доступність навіть професійних блоків, але їх ціна все одно може вдарити по кишені. Купуючи Асік, варто виходити також з власних фінансових можливостей. Як правило, потужність апарату прямо пропорційна не тільки енергоспоживанню, але і початкової вартості.

Сучасні розробки подібних пристроїв проводяться в безперервному режимі. Практично кожен місяць на ринку з’являються нові моделі, які реалізуються в залежності від початкових технічних характеристик і популярності того чи іншого алгоритму. Розробники невпинно підвищують продуктивність asic, оптимізують характеристики для різних потреб і можливостей.

Якого виробника ASIC вибрати?

Важливим критерієм придбання також є вибір виробника. Компанії, які випускають свою продукцію в даній ніші, наділяють вироби різними перевагами і недоліками, тому що працюють в установленому напрямку. Найбільш популярними і довіреними флагманами є такі компанії:

 • Bitmain;
 • Baikal;
 • PinIdea;
 • Innosilicon;
 • Ebang Communication;
 • Halong Mining.

Зрозуміло, що спеціалізованих компаній набагато більше, проте дані виробники ASIC-Майнер мають відгуки від некомерційних користувачів, які вже давно успішно застосовують проекти на практиці. Лідером виступає китайська компанія Bitmain (Бітмейн). Офіційний сайт – www.bitmain.com. Розробки даного виробника є не тільки інноваційними, але і еталоном по співвідношенню потужності і ресурсоспоживання. Тому Бітмейн по право займає більшу частину ринку.

Слід також відзначити компанію Baikal, яка є головним конкурентом Bitmain. Асіка даного виробника характеризуються наявністю відразу кількох алгоритмів в одному пристрої. Офіційний сайт – www.baikalminer.com.

PinIdea також намагається не відставати від великих гравців на ринку Асіка. Проте, її обладнання з’являється трохи пізніше конкурентів і, як правило, не перевищує аналоги інших компаній за основними характеристиками. Офіційний сайт – pinidea.io.

Ще один китайський бренд Innosilicon досяг великих успіхів у розробці Асіка, що працюють на популярних аглорітмах Scrypt і X11. Але компанія поки не поспішає з іншими алгоритмами, на які роблять ставки зараз інші виробники. Офіційний сайт – www.innosilicon.com.

Ebang Communication спеціалізується на створенні обладнання під алгоритм SHA-256. Остання розробка компанії є одним з найбільш високопродуктивних Майнер для видобутку біткоіни. Офіційний сайт – miner.ebang.com.cn.

Виробник Асіка Halong Mining з’явився на ринку не так давно, але вже встиг себе зарекомендувати як дуже перспективна компанія. Деякі її розробки по продуктивності перевершують конкурентного аналоги. Однак, вартість обладнання трохи вищою за ринкову. Офіційний сайт – halongmining.com.

Розглянемо більш докладно Асіка вищеназваних виробників в розрізі алгоритмів для Майнінг.

Асіки для видобутку біткоїнів: алгоритм SHA-256

На алгоритмі SHA-256 добувають найпопулярнішу криптовалюта в світі – Bitcoin . Крім біткоіни, досить затребуваною монетою є Bitcoin Cash .

Асіка для видобутку Лайткоїну: алгоритм Scrypt

Вибір обладнання для Майнінг Litecoin невеликий. Проте, алгоритм Scrypt досить затребуваний і крім лайкоіна можна Майні ще багато перспективних монет.

Асік для видобутку Dash: алгоритм X11

На даному алгоритмі, Деш є найбільш популярною монетою. Багато виробників розробили пристрої з дуже високою продуктивністю, які за короткий час збільшили складність мережі в десятки разів, що призвело до спаду затребуваності обладнання на X11.

Слід зазначити, що головними перевагами Асіка Baikal Giant X10 є його мультіалгорімовие можливості. В результаті, профіт при видобутку на алгоритмах Quark, Qubit, Myriad-Groestl і Skein на даний момент вище X11. Крім того, творці обіцяють скоро додавання ще 2-х нові алгоритмів на додаток до існуючих 5-ти.

Асік для видобутку Сіакоїну: алгоритм Blake (2b)

Одна з нових розробок – Майнінг на алгоритмі Blake (2b), де найбільш затребуваною монетою є Siacoin (SC).

Як вже було описано вище, відмінною рисою компанії Baikal є розробка Асіка, які працюють відразу на декількох алгоритмах. Giant-B – не виняток. Пристрій, крім Blake (2b) підтримує такі алгоритми, як Blake256R8, Blake256R14, Lbry і Pascal.

Асіки для видобутку Декред: алгоритм Blake 256

Багато виробників Асіка заявили про розробку обрудования на алгоритмі Blake 256, де найпопулярнішою монетою є Decred (DCR). На сьогоднішній день реалізовано вже два ASIC від різних компаній.

Параметри Асіка Giant-B по всьому алгоритмам докладно описані в пункті вище. У таблиці вказані його характеристики тільки по Blake 256.

Асіки для видобутку монери: алгоритм CryptoNight

Кілька виробників випустили Асіка для Майнінг на алгоритмі CryptoNight, де найпопулярнішими монетами є Monero (XMR), Electroneum (ETN) і Bytecoin (BCN).

Асіка Baikal Giant-N і PinIdea RR-200 також підтримують алгоритм Cryptonight-lite для видобутку монети Aeon.

Асіки для видобутку Ефіріуму: алгоритм Ethash (Dagger Hashimoto)

Практично на всі найпопулярніші монети для Майнінг розроблені Асіка різними компаніями. Однак, Ethereum досі через високі вимог до обсягу і швидкодії пам’яті видобувається за допомогою відеокарт.

Мабуть, дуже скоро ця ситуація буде виправлена ​​компанією Bitmain, яка веде разбработку першого в світі ASIC з видобутку ефіру.

Згідно з наявною інформацією, Асік буде називатися Antminer F3. Орієнтовний хешрейт – 200-220 MH / s. Поки не ясно яким буде енергоспоживання, ціна пристрою і які переваги перед фермою з відеокарт.

Кращі ASIC-Майнери 2018 року

Нижче наведено таблицю найбільш продуктивних і оптимальних по співвідношенню потужності і енергоспоживання Асіка на нашу думку, які перевірені багатьма користувачами на відповідність критерію надійності і окупності. Також вказані найпопулярніші і профітних монети, які можна Майні на даному обладнанні.

Актуальні ціни на представлені високотехнологічні розробки, що дозволяють заробити криптовалюта в короткі терміни, можуть змінюватися відповідно до курсу криптовалюта. Чим вище інтерес до біткоіни, лайткоіну ​​і іншим популярним представникам крипти, тим вище ринкова вартість Асіка. Майнінг не перестає набирати популярність, і нестабільність вартості криптовалюта не є перешкодою для нових розробок в цьому напрямку. Дані в таблиці будуть оновлюватися в міру виходу на ринок нових моделей ASIC.

Виходячи з характеристик перерахованих вище зразків, набагато простіше обчислити оптимальні значення, відповідні можливостям мережевого навантаження. Від них також залежить систематична видобуток і витрачені ресурси. Чільну роль у швидкості видобутку грає використовуване обладнання. Високі експлуатаційні характеристики ведуть до прискореного заробітку, в той час як більш доступні варіанти не принесуть суттєвої вигоди, а годяться лише для додаткового джерела доходу при повному завантаженні системи.

Щоб порахувати прибутковість від Майнінг, можна скористатися веб-ресурсом whattomine . Для підрахунку прибутковості необхідно ввести значення хешрейта, який дає ASIC, в поле відповідного алгоритму і натиснути “Calculate”.

Як налаштувати ASIC-майнер?

Процес підключення і подальшої настройки пристрою не виявиться складним, якщо дотримуватися певної інструкції. Основні принципи є універсальними, але деякі етапи багато в чому залежать від виробника Асіка і моделі безпосередньо.

Щоб запустити обладнання, необхідно виконати такий порядок дій:

 • Підключення блоку живлення. Потрібно підключити штекера від блоку живлення до корпусу пристрою до чутного клацання фіксатора. Один з конекторів потрібно підключити до панелі управління системою, яка розташовується поблизу вищевказаних входів. Як правило, роз’єми однакові і послідовність не має значення.
 • Підключення мережевого кабелю до роутера.
 • Контрольний запуск. Індикатори мережевого підключення повинні бути приведені в дію, а вентилятори почати працювати на слабких оборотах.
 • Визначення IP-адреси пристрою. Для управління пристроєм необхідно дізнатися який IP-адреса був привласнений Асіка. Для цього можна скористатися різними утилітами або зайти через браузер на головну сторінку роутера і знайти відповідні налаштування.
 • Після визначення IP-адреси Асіка заходимо на його веб-інтерфейс для управління, де вже підбираємо настройки, а саме: прописуємо потрібний Вам пул для Майнінг, при необхідності регулюємо частоту, потужність, міняємо прошивку.
 • Після заповнення полів зберігаємо налаштування, пристрій перезавантажується і відразу приступає до роботи. Перевірити статус можна на спеціальній вкладці, де відображаються основні процеси та їх стан. Також, через кілька секунд перевіряємо процес і статистику видобутку криптовалюта вже в акаунті пулу для Майнінг, які Ви прописали.

Специфіка налаштування і технічні параметри кожного Асіка вказані в інструкції, що додається. Потрібно звернути увагу на те, яким повинен бути температурний режим. При перевищенні максимально допустимої кількості градусів спрацьовує захисне реле і Асік вимикається.

Інструкція є універсальною, однак вимагає більш поглибленого ознайомлення з придбаної моделлю Майнера. Як правило, проблем не повинно виникнути навіть при мінімальних знаннях англійської мови. Крім того, існує безліч різних форумів, де вже досвідчені добувачі крипти діляться своїми знаннями.
[rpf]