Технології

Матеріали для 3d друку

Незважаючи на те, що ринок філаментів регулярно поповнюється новими матеріалами, пластик і його різні сплави досі займають лідируючі позиції. Справа не тільки в тому, що левову частку обладнання для тривимірного друку складають FDM-принтери.

Виробництво і подальше використання «полімерних» чорнил обходиться в рази дешевше, ніж використання металоглини або фотополімерів. У даній статті ми розповімо про найбільш популярні полімерні філаменти сучасності.

Матеріали для 3d друку

Матеріали для 3d друку

ABS пластик для 3d принтера

ABS став першим матеріалом, з якого почали виготовляти пластикову нитку для домашніх настільних адитивних принтерів. До його недоліків прийнято зараховувати стійкий пластмасовий запах, що виділяється під час друку.

З іншого боку, моделі, надруковані з ABS, відрізняються міцністю і зносостійкість.

Готові деталі часто виходять трохи змазаними, через що потребують коригуючих і відновлювальних робіт. Шліфування і обробка наждачним папером зводять дану проблему нанівець.

Матеріал здатний витримати високі температури, тому рекомендується для застосування в процесі виготовлення довговічних конструкцій і комплектуючих, регулярно піддаються фізичному зносу.

PLA пластик для 3d принтера

PLA пластик сьогодні розглядається, як альтернатива ABS-сплавів. Полілактид виготовляється з натуральної сировини, тому належить до вузької групи біорозчеплюваних полімерів. Під час друку сплав майже не виділяє неприємних токсичних випарів, що багатьма користувачами сприймається виключно позитивно. Крім того, склад порівняно легко утилізується.

Використовуючи PLA можна добитися більш високої швидкості і точності друку. З іншого боку, навіть широкий асортимент кольорових виконання не скрашує той факт, що вироби, виготовлені з даного матеріалу аж ніяк недовговічні, не відрізняються високою міцністю і хорошою термостійкістю.

Використовувати його рекомендується переважно в декоративних цілях.

Вдосконалені матеріали на основі класичних сплавів

Крім PLA і ABS, представлених в чистому вигляді, на ринку тривимірного друку можна купити їх вдосконалені сплави. Піонером і флагманом в даному напрямку є компанія Formfutura.

На сьогоднішній день асортимент компанії налічує кілька варіантів котушок з пластиковою ниткою.

EasyFil HIPS – це філамент, розроблений на основі PLA-пластика. Його структура посилена високоміцним полістиролом, що дозволило наблизитися до показників міцності і термостійкості класичної ABS пластмаси, зберігши при цьому переваги базового складу.

EasyFil ABS призначений для створення деталей і комплектуючих для складних механізмів. Склад може похвалитися завидною стійкістю до ударів і високою міцністю.

Його складно зламати або надломити. Такий пластик для 3d друку безумовно сподобається винахідникам і інженерам-аматорам, які задіяні в прототипуванні інноваційної продукції.

Виробник KeyTech вирішив не залишатися осторонь і розробив власний варіант посиленого PLA. Філамент отримав назву PLA LAYER. Справжню популярність новинка отримала після того, як стало відомо про присвоєння їй сертифікату безпеки для виготовлення харчового начиння.

Відзначається, що біорозкладаний пластик здатний протриматися під впливом погодних чинників до 60 днів, без втрати базових характеристик міцності і термостійкості.

Інші матеріали для 3d друку

//////////////Якщо пластик для 3d принтера можна сміливо назвати термін обкатування і перевіреним матеріалом, то керамічний порошок, металева глина і фотополімери тільки починають свій шлях на стезі домашнього друку.

У промисловості всі перераховані вище матеріали використовуються порівняно давно. У побуті ж можна зустріти тільки картриджі з фотополімерною смолою для стереолітографічних апаратів.

Керамічний порошок і металева глина імітують характеристики металевих сплавів і натуральних глиняних сумішей, які використовуються в промисловості. Поки вони не підходять для друку методом пошарового наплавлення, але принтери, що підтримують технологію селективного лазерного спікання, відмінно справляються з ними. Говорити про те, що дані матеріали незабаром з’являться на вашому столі – ще рано.