Фінанси

Податки для підприємців у 2018 році в Україні

На даний момент по державі крокує економічна криза. Він створює несприятливі для проживання умови. Це спонукає багатьох громадян шукати і хвалитися за будь-які способи заробітку. Тому робота закордоном, приховування доходів і підставу своїх підприємств, а також багато іншого стає нормальним явищем. З урахуванням того, скільки початок грунтуватися нових підприємств і організацій, влада вирішила, що податки для підприємців у 2018 році в Україні треба підвищувати.

Тому дуже важливо розглянути майбутні зміни. Сама влада пояснює це тим, що були збільшені багато соціальні стандарти, а також і мінімальна зарплата. Також відбулася зміна правил єдиного збору. Решта змін відобразилися в Податковому кодексі України, та їх теж не можна залишити без уваги.

Зміни та виправлення

Давайте все-таки поглянемо все нове для підприємців у 2018 році в Україні. Перш за все, варто сказати про ставку для платників єдиного податку. Вона не змінилася і все ще дорівнює десяти відсоткам. Однак тепер ставка не залежить від мінімалки, а залежить від мінімального прожиткового рівня. Простіше пояснити це все простими цифрами. Унаслідок цих змін, відраховувати доведеться НЕ 320 гривень, а лише 154 гривні, що істотно менше.

Що стосується другої групи, то вона залишилася без особливих змін. Умови залишилися всі ті ж, і величина становить 20 відсотків від мінімальної заробітної плати, і при всьому цьому сума зросла до 640 гривень.

І для третьої групи все також залишилося як і раніше. Ставка буде повністю розраховуватися від отриманого доходу. Для тих, своєчасно і стабільно платить податки, ставка податку на додану вартість буде становити лише 3%. Решті ж доведеться задовольнятися цілими 5%.

Дещо новеньке

А тепер давайте докладніше поговоримо про те, які зміни податків в 2018 році в Україні. Незабаром тарифні ставки обіцяють стати менше. Всі зміни можна знайти в оновленому варіанті податкового кодексу, однак він настільки об’ємні, що вивчити за такий короткий час не так-то й просто.

Також влада вирішила піти на значні поступки підприємцям, щоб різні підприємства і організації продовжували розвиватися. Таким чином, в першому кварталі року бізнесменам треба буде виплачувати знижену ставку податку. А новий єдиний податок треба буде сплачувати лише з квітня. Це дає трохи часу на ознайомлення з новою редакцією кодексу і вивченням потрібного матеріалу. Ті, хто розробляв документ, стверджують, що він повністю підігнаний під нинішню ситуацію в країні. Підприємці можуть помітити це при ознайомленні з документом. Нова редакція покликана навпаки, дати поштовх для розвитку бізнесу, а не загубити його податками, а тому залишається лише чекати реакції підприємців і фахівців на це.

ЄСВ – чи є зміни?

Що стосується єдиного соціального внеску, то принцип його відрахування в цілому не змінився і залишився таким, як був раніше. Виплати, які повинні будуть здійснювати фізичні особи-підприємці, матимуть фіксовану ставку. Однак не варто сподіватися, що їх розмір буде нижче мінімального рівня.

Будь-які зміни торкнутися лише єдинників, які були віднесені до першого класу. Їм доведеться виплачувати єдиний соціальний внесок в розмірі половини від величини найменшого рівня страхової Полетт. Обгрунтування цього рішення, а також всю детальну інформацію ви можете знайти в законопроектах, які були прийняті Радою.

Класи платників податків

Влада поставили собі за мету хоч якось систематизувати ФОП. Саме тому всі єдинники були розподілені на чотири категорії платників податків. А тепер давайте подивимося, що чекає підприємців у 2018 році, а саме різні класи.

Перший клас

Даний клас, який вже згадувався раніше, зазнав, мабуть, найбільші зміни. Представники даного класу виплачують Полетту, яка завжди має одну і ту ж ставку, незалежно від розміру мінімалки. Полетта залежить саме від розміру прожиткового мінімуму. Даний тариф також зв’язується з життєвим мінімумом. Що стосується самої процентної ставки, то вона може варіюватися від одного до десяти відсотків. Відсоток регулюється саме діяльністю фізичної особи-підприємця. Як прописано в кодексі, саме влада встановлює відсоток з оглядкою на діяльність. Найменший єдиний соціальний внесок для даної категорії підприємців дорівнює 160 гривням.

Другий клас

Що стосується цієї категорії, то її підприємці залишаться без якихось особливих змін. Єдиний соціальний внесок, як і раніше, має постійну процентну ставку, яка заздрість від мінімалки. Він також визначається Законом про Державний бюджет, а значить там ви зможете знайти трохи більше інформації про розмір податку.

Відсоткова ставка даного класу варіюється вже від двох до двадцяти відсотків від розміру мінімалки. Точно так же, як і для попереднього класу, влада сама встановлюють величину відсотка в залежності від того, чим займається підприємець.

Третій клас

Який податок платить приватний підприємець в Україні 2018 третього класу? Цей клас теж не піддався особливим змінам. Їм, рівно, як і раніше, потрібно виплачувати ЄСВ у відсотках від сумарного прибутку. Ось тільки відсоток тепер залежить від того, чи є фізична особа платником податку на додану вартість. Сам податок сплачується в розмірі трьох з половиною відсотків.

Четвертий клас

Всі ті платники, які відносяться до даної категорії, зустрінуться з чималими податковими труднощами. Законопроект, прийнятий урядом, помітно видозмінив ситуацію зі ставками єдиного соціального внеску. А зміни відбулися наступні:

 • перш за все, були змінені ставки з гектара для земель, які призначені для ріллі або сінокосу, пасовища. Тепер ставка дорівнює 0,95. Однак ці зміни не стосуються гірських ареалів, а також Полісся і навіть парників та теплиць;
 • а ось вже земель в гірських ареалах і Полісся, які використовуються в тих самих цілях, що і вище, ставка становить лише 0,57;
 • точно така ж ставка була встановлена ​​владою і для довготривалих зелених насаджень;
 • для все тих же насаджень, але які знаходяться в горах або ж Полісся, ставка значно менше – 0,19;
 • зате зміни не торкнулися земель водного фонду країни, для них ставка все ще дорівнює 2,43;
 • і, нарешті, ставка для теплиць і парників становить аж 6,33.

Не буде зайвим нагадати, що податки для ФОП у 2018 році в Україні з осіб, які є пенсіонерами, податок, як і раніше, не стягуватиметься.

Клас тих, хто не сплачує єдиний соціальний внесок

Всі ті групи, які були перераховані вище, об’єднує те, що вони сплачують єдиний соціальний внесок. А ось для тих, хто не належить до тих груп, і не платить цей податок, було приготовлено дещо новеньке. Для початку варто перерахувати тих, хто входить до групи неплатників:

 • особи, які займаються страховим і перестрахувальним посередництвом;
 • також до цієї категорії відносяться люди, які є підданим інших країн;
 • ФОП, у яких є податкові заборгованості.

Однак це ще не все. У цю групу також можна віднести тих, хто займається певним видом комерційного функціонування, який знаходиться під забороною для фізичних осіб-підприємців, едінщніков. Такими пологами занять є:

 • підставу або ж проведення гемблинга. Тобто, діяльність, пов’язана з азартними іграми, різного роду лотереями, суперечками і парі. Те ж саме стосується і букмекерських контор, а також тоталізаторів;
 • будь-який вид роботи з іноземними валютами і навіть просте заняття обміном валютами;
 • діяльність, пов’язана з товарами, які піддаються акцизу. Акциз – це непрямий державний податок. Суду належить як виготовлення, так і масове виробництво, перевезення, продаж та інше;
 • діяльність, пов’язана з цінними металами, дорогоцінним камінням або ж мінералами, яка має на увазі їх видобуток і продаж;
 • вся та де діяльність, що описана вище, тільки пов’язана з природними копалинами;
 • рід діяльності, пов’язаний з адмініструванням окремим об’єктів, підприємств;
 • посередництво різних видів, наприклад, фінансове, без сфери страхування;
 • продаж різних експонатів, творів мистецтва, антикваріату, старовинних речей. Проведення аукціонів або участь в них;
 • концертна діяльність і різні види гастролей;
 • діяльність, пов’язана з науковими дослідженнями, різноманітними науковими розробками і випробуваннями.

Також до цього класу належить рентинг земельних ділянок, які мають розмір більше ніж чверть гектара, ста метрів квадратних житлових приміщень, а також більше трьох ста метрів квадратних земель для виробництва.

Збільшення ставки ЄСВ

Податок для приватних підприємців 2018 у Україні іноді може зростати. Є певні види підприємницької зайнятості, які в будь-якому випадку підводять до збільшення ставки аж до 15% ЄВС для ФОП і єдинників.

Зазвичай до цих категорій відносяться особи, які отримали дохід розміром більш ніж 360 тисяч гривень. Це перевищує допустиму граничну величину. Саме тому для таких осіб податки для єдинників в Україні 2018 потрібно сплачувати з більш високою ставкою.

Також даний ФОП повинен в обов’язковому порядку перейти до другого класу або ж перейти на загальну систему оподаткування. Це все, на даний момент, що коротко можна розповісти, вивчивши нову редакцію кодексу.