Без категорії, Здоров'я

Поганий запах з рота: причини, як позбутися

Неприємний запах з рота – хто з таким не стикався. Причиною може бути не тільки недостатня гігієна порожнини рота, іноді в такій ситуації винен стрес. Або неправильне харчування. А ще приховані болячки і багато-багато іншого. Ось десять найголовніших винуватців цього нерадісного явища.

Поганий запах з роту: причини, як позбутися

Поганий запах з рота: причини, як позбутися

У вас запалення ясен

Йдеться про найбільш поширену причину неприємного (або навіть смердючого) запаху. Таке запалення викликають бактерії, які з зубного нальоту “переселяються” на ясна і подразнюють їх. Організм реагує на таку поведінку непрошених гостей запаленням, так званим гінгівітом. А він небезпечний тим, що з часом може перерости в пародонтоз. Запобігти запаленню можна регулярною зубною гігієною і використанням антибактеріальної рідини для полоскання рота.

Ви не чистите язик щодня

Причиною, чому у вас несвіже дихання, може бути і велика кількість бактерій на язиці. Не важливо, чому вони накопичуються саме тут, може, це причина поганої дієти або куріння або ще чогось, головне, результат. А він у наявності. Вірніше, на язиці. Чистіть його два рази в день (як і зуби) за допомогою спеціального скребка для язика. Або просто зубної нитки або щітки. Після процедури, знову ж таки, не забувайте про полоскання рота.

Багато говорите і мало п’єте

Запах у роті викликає все, що сушить порожнину. Недостатнє виділення слини – з тієї ж серії. Ось чому, до речі, часто після пробудження у людей буває неприємний запах – багато під ранок через проблеми з судинами дихають ротом, а не носом, а це викликає сухість. З віком проблема з судинами, а значить, і з “сухістю”, посилюється. Втім, від цієї проблеми є простий рецепт – постійно пийте дрібними ковтками воду. Норма на день для середньої людини – дві літри.

Робочі стреси

Вченими доведено, що винуватцем запаху може бути і гормон стресу, через який бактерії в роті розмножуються набагато швидше, ніж зазвичай. Якщо ви перебуваєте під тиском стресу, в першу чергу доведеться зайнятися першопричиною, тобто, стресом. З його відходом повинна пройти і проблема неприємного запаху. А поки ви будете “виганяти” демонів стресу, паралельно використовуйте зубну нитку або скребок для язика, і полоскати рот.

 

Нерегулярне харчування

Навіть просте прийняття їжі може створити диво – усунути неприємний запах. Секрет такого методу зовсім не в “зажовуванні” запаху, як ви могли б подумати, причина в іншому: це сприяє утворенню слини. На думку вчених зі швейцарського університету, запах зникає приблизно на дві з половиною години після прийому їжі, а якщо в їжі міститься багато клітковини, то на термін ще довше.

У вас хворі гланди

Така неприємність створює ще одну: сморід. Причина – в залишках їжі, яка вкупі з подразненими гландами створює середовище, в ній бактерії просто процвітають! Потрібно негайно почати регулярні полоскання горла солоною водою. І негайно звернутися до лікаря, щоб він призначив вам правильні антибіотики – не варто доводити ситуацію до повного видалення мигдалин.

Шлункові бактерії

Спіралевидна бактерія Helicobacter pylori (Хелікобактер пілорі) найчастіше зустрічається у людей, які страждають виразкою шлунка. А також у літніх. І з нею безпосередньо пов’язаний неприємний запах з рота. Присутність хелікобактер пілорі в своєму організмі можна легко “купірувати” за допомогою антибіотиків.

У вас є закладеність носу

Якщо у вас застуда, не дивуйтеся, що у вас знову виник неприємний запах у роті. Це через слиз, який завжди супроводжує простудні захворювання, і який є благодатним грунтом для розмноження небажаних бактерій.

Ви страждаєте від діабету

Якщо у вас в анамнезі значиться діабет, отже, є і дефіцит інсуліну в організмі. А результат всього цього – формування в організмі спеціальних речовин, які мають властивість видавати “аромат” ацетону. Ось чому люди з діабетом часто дихають як алкоголіки зі стажем.

“Зловживаєте” ліками

Деякі медикаменти можуть також викликати неприємний запах з рота – найчастіше через згадану вище сухість. В основному мова в таких випадках йде про антидепресанти, ліки проти алергії і засоби від високого кров’яного тиску.