Фінанси

ПРОГНОЗ КУРСУ ДОЛАРА НА 2017 РІК: ДУМКИ ФІНАНСИСТІВ, УРЯДУ, АНАЛІТИКІВ

Прогноз курсу долара для багатьох українців – це не просто питання цікавості. Це питання заощадження зароблених коштів, питання планування покупок і багато іншого. Саме з цього, щороку, мільйони українців намагаються зрозуміти, яким же буде курс долара.

Так, до 2014 року всього лише 32% громадян цікавилися тенденціями в даному сегменті ринку, то до кінця 2016, кількість українців, охочих дізнаватися найсвіжіші новини про валюту, збільшилася до 45%.

У нашому аналітичному огляді, ми не будемо «ворожити на кавовій гущі». Ми наводимо думку як уряду, так і економічних експертів, лідерів ринку, фінансових аналітиків, які не тільки поділяться з нами прогнозом про те, яким буде курс долара в 2017 – 2018 році, але і приведуть обгрунтування своєї думки і аргументи на підтримку своєї позиції. Кому вірити – вирішувати нам з вами. Прогноз і думки – нижче.

ПРОГНОЗ КУРСУ ДОЛАРА НА 2017 РІК: ДУМКИ ФІНАНСИСТІВ, УРЯДУ, АНАЛІТИКІВ

ПРОГНОЗ КУРСУ ДОЛАРА НА 2017 РІК: ДУМКИ ФІНАНСИСТІВ, УРЯДУ, АНАЛІТИКІВ

 

Зміст статті

  1. Прогноз курсу долара на кінець 2017 року – початок 2018 від незалежних експертів
  2. Урядові прогнози курсу долара на 2017 рік
  3. Міжнародні прогнози курсу долара в Україні на 2017-2018 рік
  4. Думка аналітиків щодо курсу долара в 2017-2018 роках
  5. Основні ризики
  6. Прогноз курсу долара на 2017-2018 рр – відео

ПРОГНОЗ КУРСУ ДОЛАРА НА КІНЕЦЬ 2017 РОКУ – ПОЧАТОК 2018 ВІД НЕЗАЛЕЖНИХ ЕКСПЕРТІВ

Деякі експерти припускають, що до кінця 2017 року, позиції гривні по відношенню до долара істотно просядуть.

Порівняно оптимістичний діапазон в 29-29,5 грн / $ до кінця року можливий за умови розміщення євробондів і отримання траншу від МВФ. Але можливий і більш песимістичний сценарій у випадку «незакритjго дефолту» за суверенними зобов’язаннями (кредит РФ на $ 3 млрд.) – зазначає директор департаменту ринкових досліджень агентства IBI-Rating Віктор Шулик
Фінансовий експерт Олексій Кущ звертає увагу і на залежність курсу від дефіциту платіжного балансу: «У нас тільки в умовах різкого падіння платоспроможного попиту населення, зубожіння людей – коли люди переходять на покупки виключно продуктів харчування – ми виходимо на бездефіцитний торговий баланс. Як тільки у нас починається мінімальне економічне зростання, підвищення соціальних стандартів – це все відразу конвертується в покупку товарів більш тривалого користування, які у нас практично всі імпортні ».

Існує і більш оптимістичний прогноз. Політика Нацбанку за повільної девальвації гривні дає свої результати. Тепер українці застраховані від різкого та істотного падіння національної валюти. За словами економіста Івана Нікітченко, інфляція неминуча, проте вона буде залишатися в низьких відсотках:

Учасники ринку розуміють, що поки НБУ може згладити різкі коливання курсу, адже в серпні регулятор викуповував надлишки валюти в резерви. Тому зараз йде оцінка бізнесом потенційних ризиків.
Але навіть оптимістичний прогноз не є однорідним. Думки учасників фінансового ринку розділилися і українцям варто готуватися до курсу від 25.9 (в кращому випадку), до 27.5 грн. У проект держбюджету на 2018 рік Міністерством фінансів закладений обмінний курс 29,3 грн. / Дол На основі цього курсу глава відомства Олександр Данилюк прогнозує зростання ВВП на 3%, зростання інфляції на рівні 7%.

УРЯДОВІ ПРОГНОЗИ КУРСУ ДОЛАРА НА 2017 РІК

Міністерство фінансів України в проекті держбюджету 2017 р заклало курс гривні до американського долара 27 грн / дол – про це було оголошено на міжнародній інвестиційній конференції країн Центральної та Східної Європи. Держбюджет-2017 свого часу будувався на курсі 27 грн / дол. Програма кредитування країни з боку МВФ очікує, що курс гривні до американського долара до кінця 2017 р складе 27 грн / дол, до кінця 2018 – 27,4 грн / дол. До кінця 2018 курс прогнозовано повинен скласти 27,2 грн / дол.

На думку експертів-аналітиків, цей показник цілком реальний і цілком вірогідний, тому що цей курс і буде намагатися утримувати фінансова влада України. Трохи раніше глава Нацбанку України В. Гонтарева заявила, що регулятор не бачить жодних підстав для коливань курсу великих, ніж на протязі декількох останніх місяців. Попередній курс був заявлений урядом в березні при затвердженні програми EFF і містив такі цифри: курс гривні до американського долара на кінець 2017 буде відповідати 27 грн / дол, наступного – 27,2 грн / дол, до кінця 2018 знизиться до 27 грн / дол. Таким чином, середньорічний показник незначно виросте в порівнянні з основою бюджету 2017 р.

МІЖНАРОДНІ ПРОГНОЗИ КУРСУ ДОЛАРА В УКРАЇНІ НА 2017-2018 РІК

Природно, сказати який точний прогноз буде гривні до долара зараз сказати не може ніхто. Занадто багато зовнішніх чинників діють на цю цифру. У зв’язку з нестабільною політичною економічною ситуацією в усьому світі і на Близькому Сході, спрогнозувати динаміку світових валютних ринків зараз практично неможливо. У цьому році також курс долара піднявся вище передбаченого бюджетом, і не являэться катастрофічним для загального стану економіки країни.

При цьому, варто відзначити думку міжнародного рейтингового агентства Standard & Poor’s, яке прогнозує до кінця 2017 року курс долара на рівні 26,5 грн, а до кінця 2018 року – 27,2 грн за 1 американський долар (Джерело: http: //fakty.ictv .ua / ru / ukraine / 20170110-kurs-dolara-v-ukrayini-zelenyj-perevalyt-za-30-nazvana-data /).

У той же час, не всі зарубіжні аналітики такі оптимістичні. Наприклад:

Американська інвестиційна компанія Goldman Sachs прогнозує в 2017-му курс гривні буде на рівні 32 гривень за долар. Інвестиційна компанія ICU, якою раніше керувала глава Нацбанку Валерія Гонтарєва, поліпшила прогноз щодо курсу гривні в 2017 році – до 30 гривень за долар. (Джерело http://www.segodnya.ua/economics/finance/pochem-budut-prodavat-dollar-v-ukraine-v-2017-m-777237.html)

ДУМКА АНАЛІТИКІВ ЩОДО КУРСУ ДОЛАРА В 2017-2018 РОКАХ

На думку аналітика FOREX CLUB Андрія Шевчініна цей прогноз є реальним з урахуванням внутрішнього фінансового балансу: реструктуризації боргу, утримання торгового балансу в профіцит. Однак потрібно враховувати, що можуть бути і зовнішні потрясіння. Президент Українського аналітичного центру А. Охріменко більш критично висловився з цього приводу, заявивши, що цифри нереальні, взяті «зі стелі», не мають під собою ніякої економічної основи. Найкращий і реальний варіант – це «валютний коридор» в межах 23-28грн. на 2017 рік.

ОСНОВНІ РИЗИКИ

Гривня в свою чергу залежить від інфляції і від стану економіки. В Україні національна валюта досить слабо забезпечена економікою країни. Що значить, що гривня може купити лише 50% продукту. Її цінність перевищує валовий національний річний продукт в 2 рази. Половина гривні нічим не забезпечена, що викликає постійне зростання цін. Звідси різниця між офіційним курсом і комерційним банківським і курсом обмінників.

Плани уряду не можна назвати реальністю. Розрахунок на стабільність базується на тому, що МВФ далі буде без проблем кредитувати Україну. Це буде головне джерело стабільності для утримання гривні Нац. банком України в наміченому курсі. Фінансовий експерт В. Суслов заявляє, що курс гривні в подальшому буде падати, тому що курс бюджету 2017 не є перспективним: не намічені показники інфляції, не розроблені способи її стримування, які повинен проводити Національний банк.

ПРОГНОЗ КУРСУ ДОЛАРА НА 2017-2018 РР – ВІДЕО

При цьому варто пам’ятати, і це підтверджують експерти, що точний прогноз неможливий, зважаючи на істотну кількість факторів, що впливають на стан національної валюти. Проте, приблизний прогноз може дати досить відомостей для подальшого розподілу бюджету.