Інтер'єр

Типова квадратна кухня: 3 варіанти планування

У квадратній кухні площею 8 квадратних метрів в типовій «панельці» можна розмістити вітальню з диваном, великий стіл або містку систему зберігання. Розглянемо кожен з варіантів планування

Типова квадратна кухня: 3 варіанти планування

Типова квадратна кухня: 3 варіанти планування

Площа кухні в панельних будинках серії П-47 – всього 8,6 квадратного метра, Але завдяки правильній формі приміщення можна розмістити тут навіть вітальню зону. Архітектор Анастасія Кисельова запропонувала три зручних варіанти планування кухні, а наш експерт Максим Джураев оцінив, яка документація буде потрібно для узгодження кожного з них.

Анастасія Кисельова
АРХИТЕКТОР
Керівник Студії інтер’єру «Продізайн». Кожен новий проект для Анастасії – це нові знайомства, натхнення і цікаві відкриття.

Коротка інформація

Площа кухонь в панельних будинках типової серії П-47 – від 8 до 9 квадратних метрів. І хоча перепланування з перенесенням дверного отвору або демонтажем стін неможлива через те, що вони несуть, завдяки зручним пропорціям приміщення можна розробити кілька вдалих варіантів розміщення меблів.

Варіант 1: з кутовим гарнітуром і обіднім столом

Стандартний і найпоширеніший варіант планування на кухні передбачає місткий кутовий гарнітур з усією необхідною технікою. Він зручний у використанні завдяки правильному робочому трикутнику і великий зоні для приготування їжі, яка утворюється над посудомийній машиною між мийкою і плитою. Кутове розташування дозволяє у стіни поруч з вікном поставити обідній стіл на чотири персони, над яким при бажанні можна повісити телевізор.

Варіант 2: з великою системою зберігання

Для двушки, в якій одна з кімнат відведена під вітальню з їдальнею зоною, підійде кухня з містким гарнітуром уздовж двох стін. Місць зберігання буде досить навіть для самих запасливих господинь. Посудомийну машину зручно розташувати поруч з мийкою біля вікна. А простір стільниці між плитою і раковиною ідеально для комфортного приготування їжі. Але якщо сервірувати стіл не хочеться, то перекусити в будні можна за невеликий барною стійкою. Звідси ж зручно спостерігати за процесом готування і спілкуватися з близькими.

Варіант 3: з диваном і телевізором

Якщо обидві кімнати в типовій двокімнатній квартирі необхідно відвести під спальні, і для вітальні просто немає місця, то облаштувати її можна прямо на восьмиметровой кухні. Для цього компактний лінійний кухонний гарнітур з холодильником, плитою і мийкою встановимо вздовж стіни біля вікна. Незважаючи на невелику довжину, в ньому відмінно розміститься навіть повноцінна посудомийна машина шириною60 см.

Правда, при такому плануванні доведеться відмовитися від верхніх шаф: простінки з двох сторін від вікна займуть холодильник і плита з витяжкою. Але додаткові відсіки для зберігання можна організувати над диваном і під телевізором. Зверніть увагу на відповідність дивана, столу і стільців по висоті – від цього залежить зручність і комфорт майбутніх застіль.

Думка експерта: всі три варіанти не вимагають складної процедури узгодження – досить лише ескізу. Проблеми можуть виникнути, якщо кухня газифікована. Незважаючи на те, що плита або варильна поверхня зовсім не набагато переміщені щодо первісного розташування, потрібно узгодити планування з територіальним управлінням АТ «Мосгаз».

Відмовлять, наприклад, в разі, якщо між газовою плитою і мийкою або між газовою трубою і іншими комунікаціями відстань менше 30 см. Цей момент варто врахувати ще на етапі проектування і заздалегідь подбати про відповідний розташуванні і підборі елементів гарнітура.