Технології

Відеореєстратор Xiaomi yi smart dash camera: особливості та характеристики пристрою

Відеореєстратори для автомобілів міцно увійшли в ужиток водіїв у зв’язку з тим, що допомагають відновити картину події при ДТП найбільш вірогідно, допомагають оскаржувати несправедливі штрафи і т. д. Пристрій записує на відео весь шлях «від першої особи», а найбільш складні і сучасні моделі оснащені також деякими додатковими функціями і можливостями. Xiaomi Yi smart dash camera відноситься до найбільш сучасних і функціональних пристроїв з відносно недорогих.

Зміст:

 • Особливості
 • Переваги
 • Недоліки
 • Основні характеристики
 • Звук
 • Відео
 • Живлення
 • Робочі характеристики
 • Система ADAS
 • Установка
 • Поради щодо використання
 • Додаток для смартфона
 • Відгуки

Особливості

В Ураїні даний пристрій можна купити за ціною від 1700 до 2500 гривень залежно від того, де він реалізується. Продається відеореєстратор як в інтернет-магазинах, так і в фізичних точках продажів. Пристрій користується популярністю, завдяки своїй досить низькій ціні, при розгорнутому функціоналі і хорошій якості.

Пристрій має невеликі розміри, тому не буде заважати огляду навіть початківців водіїв. У нього міцний пластиковий корпус, стійкий до подряпин дисплей і т. д., Якість збірки, звичайно, досить висока, деталі зафіксовані щільно один до одного, представлений реєстратор у вигляді моноблока.

На відміну від багатьох аналогів, ця камера здатна зв’язуватися з комп’ютером не тільки за допомогою кабелю, а й по бездротовій мережі Wi-Fi . Однак Bluetooth на цьому пристрої відсутній. Підтримує тип карти пам’яті microSD (точніше, SDXС, так як здатний працювати з картами пам’яті об’ємом до 64 гігабайт).

У стандартну комплектацію, в якій реєстратор поставляєється в Україну, входить:

 • Власне пристрій;
 • USB-кабель довжиною 3,5 м;
 • Адаптер для підключення в прикурювач;
 • Вакуумне кріплення для пристрою (на присоску);
 • Інструкція (на китайській мові) з розгорнутими схемами;

Все це поміщено в невелику щільну картонну коробку. Комплектація може незначно відрізнятися в залежності від того, в якій країні ви купуєте пристрій.

<Рис. 2 Комплектація>

<Рис. 2 Комплектація>

Переваги

Такий реєстратор користується досить великою популярністю. Ймовірно, це пояснюється досить високою якістю відео і реєстратора в цілому, при його невеликій ціні. У списку нижче наведені його позитивні відмітні риси від ряду аналогів.

 • Наявність якісних динаміка і мікрофона, тобто досить розвинена і функціональна система звуку;
 • Досить низька ціна за пристрій подібної якості та функціоналу в своїй групі;
 • Міцний і міцний корпус з якісного пластику, який дозволяє пристрою запису відео вціліти навіть при ДТП;
 • Якісний матеріал лінз дозволяє уникнути на них великих подряпин;
 • Достатній кут огляду для зйомки якісної та інформативної картинки;
 • Висока роздільна здатність відео, що дозволяє отримати інформативний і якісний запис для максимально точного відтворення картини події при необхідності;
 • Наявність можливості з’єднання по бездротовій мережі;
 • Повна комплектація.

Відносно невелика ціна на цей реєстратор ніяк не позначилася на його якості. Він знімає якісну картинку, має великий термін служби, стійкість до зовнішніх впливів і нагрівання (наприклад, в спеку, коли сонце нагріває лобове скло). Висока функціональність даного пристрою дозволяє використовувати його в різних ситуаціях.

<Рис. 3 Інструкція>

<Рис. 3 Інструкція>

Недоліки

Незважаючи на всі переваги реєстратора, перераховані вище, він має і ряд невеликих недоліків. Вони не ускладнюють експлуатацію значно, проте, можуть стати причиною вибору іншого пристрою.

Це такі негативні характеристики, як:

 • Відсутність придушення шумів біля мікрофона під час запису, через що деякі уривки звуку можуть бути погано чути при сильних зовнішніх шумах (наприклад, коли поруч проїжджає мотоцикліст);
 • Досить низька ємність акумулятора здатна нівелюватися тим, що пристрій здатний заряджатися від бортової панелі автомобіля;
 • Відсутність українськомовної інструкції по експлуатації;
 • Відсутність кріплення на скотчі (воно замовляється окремо).

Велика частина цих недоліків легко нівелюється різними перевагами пристрою.

<Рис. 4 Збірка>

<Рис. 4 Збірка>

Основні характеристики

До основних характеристик такого пристрою для фіксації дорожньої ситуації можна віднести якість відео і наявність / відсутність, а також якість, звуку. І як і для будь-якого електронного пристрою, для цього важливий тип живлення, ємність акумулятора, здатність утримувати зарядку тривалий час. Нижче кожна група характеристик розглянута окремо.

<Рис. 5 Збірка>

<Рис. 5 Збірка>

Звук

Висока якість звуку – далеко не основний параметр, що має значення при роботі відеореєстратора. Деякі найбільш застарілі моделі зовсім не мали мікрофона і / або динаміка. Данний ж пристрій ними оснащено.

Якість звуку при записі досить висока, що підтверджується при тестовому огляді пристрою. Однак мікрофон не обладнано системами придушення шумів, які, в цілому, і не потрібні, адже джерело звуку (голос водія і пасажира попереду), зазвичай, досить близькі до мікрофона.

Динамік – ще одна особливість даного пристрою, яка є далеко не у всіх відеореєстраторів. За допомогою нього можна відтворювати звук на записи при перегляді вже відзнятого матеріалу. Іноді це може бути досить зручним.

<Рис. 6 Дисплей>

<Рис. 6 Дисплей>

Відео

Як вже було сказано вище, відео виходить дуже якісним і в хорошому розширенні, що дуже важливо, так як такі записи, при їх достатній інформативності, можуть бути використані при розслідуванні обставин дорожньо-транспортної пригоди.

Висока якість відео і висока швидкість запису допомагають отримати якісну інформативну картинку. А матеріал лінз (скло) допомагає уникнути подряпин, а значить і зниження якості зображення, протягом усього періоду експлуатації.

Має режим зйомки якісного відео в нічний час. Крім того, є можливість зйомки фотокадру.

<Рис. 7 Карти пам'яті>

<Рис. 7 Карти пам’яті>

Живлення

Хоча пристрій має вбудований акумулятор дуже малої місткості, це майже не ускладнює експлуатацію пристрою, так як, будучи встановленим в авто, воно може заряджатися від бортової панелі автомобіля весь час своєї роботи.

В інші періоди часу пристрій також може заряджатися від комп’ютера, будучи підключеним до нього по оптоволоконному кабелю, що зручно, наприклад, при передачі даних з камери на комп’ютер.

<Рис. 8 Порти>

<Рис. 8 Порти>

Робочі характеристики

При виборі найбільш підходящого в кожному конкретному випадку пристрою, покупець ґрунтується перш за все на технічних характеристиках кожного конкретного обладнання, відгуки же, часто, грають другорядну роль.

Тому, для зручності оцінки, всі технічні та експлуатаційні характеристики даної камери зібрані в одній таблиці. Технічні характеристики даного пристрою наведені в таблиці нижче.

Грунтуючись на даній таблиці, можна провести швидку порівняльну характеристику цього типу обладнання з іншими, і вибрати найбільш підходящий варіант.

Система ADAS

Цей апарат може не тільки безпосередньо записувати відео, але і збирати деякі інші дані про поїздку і роботу автомобіля, переглянути які можна за допомогою мобільного додатку. А саме: пройдену відстань, час, швидкість на тій чи іншій ділянці дороги, а також загальне, відхилення від дорожньої розмітки та деякі інші показники того, що відбувається навколо. Досягається така інформативність за допомогою особливої системи ADAS.

<Рис. 9 ADAS>

<Рис. 9 ADAS>

Це інноваційна система стеження за дорогою, якою оснащені не всі навіть престижні реєстратори. Вона працює досить стабільно і дає достовірні і повні дані. Допомагає збирати інформацію наступного типу:

 • Відстань до об’єктів на близькій відстані вимірюється з досить високою точністю;
 • Фіксація дорожньої розмітки та сигналізування про значне відхилення від неї;
 • Збір інформації та дорожньої ситуації, її аналіз, і попередження водія про небезпечну дорожню ситуацію, в разі необхідності;
 • Датчик удару, яким оснащено пристрій, за допомогою все тієї ж системи, допомагає визначити силу і характер удару при зіткненні, що іноді важливо при встановленні умов, при яких відбулося ДТП;
 • Збір і подальше надання, при необхідності, інформації про аварійну ситуацію;
 • Завдяки якості відео і куту огляду, в кадр потрапляють всі смуги руху навіть на багатосмугових дорогах, а також, дорожні знаки, світлофори, завдяки чому інформація про дорожню ситуацію збирається максимально повна.

Система цілком здатна надати інформацію, яка стане вирішальною при виникненні будь-якого дорожнього конфлікту. Переглянути таку інформацію в ознайомлювальних цілях можна за допомогою спеціального додатку для роботи з даними реєстратором.

<Рис. 10 Встановлення>

<Рис. 10 Встановлення>

Установка

Сама установка даного пристрою також має свої нюанси і особливості. Для отримання найбільш якісної та інформативної картинки на  екрані, встановлюйте реєстратор з урахуванням наступних рекомендацій:

 1. Розмістіть його строго по лінії горизонту, не надто високо, не надто низько, уникайте фіксації під кутом;
 2. Після установки, перевірте надійність кріплення, відзніміть невелику «тестову» доріжку шляху і перегляньте відео для того, щоб підтвердити, що пристрій встановлено щільно і деренчання картинки відсутнє;
 3. Калібрування виконується автоматично саме по собі, працює добре, але за умови правильної установки устаткування;
 4. Пристрій можна встановити в стандартне кріплення ¼ дюйма (наприклад, в разі, коли таке вже встановлено на автомобілі);
 5. Девайс має у верхній частині клавішу «Почати запис», за допомогою якої процес фіксації того, що відбувається запускається примусово, при підключенні ж камери до джерела живлення, запис включається сам по собі, в автоматичному режимі;
 6. При мерехтінні або світінні світлодіода жовтого кольору пристрій працює стабільно, при повністю зарядженому акумуляторі світиться ще й червоний світлодіод;
 7. За замовчуванням налаштована функція циклічного запису – тобто, при заповненні карти пам’яті подальший запис йде на місце найбільш старого відео, яке видаляється (при цьому деякі відео можна помітити як екстрені і вони перезаписуватися не будуть – це можна зробити примусово за допомогою програми, але деякі ситуації система розглядає як аварійні сама);
 8. Записи зберігаються в розділі Бібліотека, причому ті, які система розцінила як екстрені, будуть позначені фіолетовим.

Позитивною рисою даного пристрою в експлуатації, крім усього іншого, є неяскраве світіння світлодіодів, яке не відволікає від процесу водіння навіть в темний час доби.

У центрі екрана з’явиться червоний або синій хрестик при першому ж включенні – червоний говорить про те, що лінію горизонту потрібно поправити, а синій – про те, що все в порядку і пристрій готовий до роботи.

<Рис. 11 Характеристики>

<Рис. 11 Характеристики>

Поради щодо використання

Як же зробити роботу з цим пристроєм максимально швидкою і простою? Для того щоб термін служби і стабільність роботи пристрою були вище, рекомендується дотримуватись наступних правил його експлуатації:

 • Не використовуйте його на максимальних налаштуваннях, коли за якістю картинки досить і трохи знижених параметрів. Так, хоча і є можливість отримувати відео формату 2304х1296 точок, для якісного зображення цілком достатньо використовувати роздільну здатність 1920х1080 пікселів;
 • В принципі, досить якісне і чітке зображення виходить і при роботі в форматі 30 кадрів в секунду, але при зниженні роздільної здатності відео краще підвищувати цей показник до 60 кадрів. В іншому ж випадку зображення може виявитися розмитим і нечітким;
 • Для спрощення взаємодії з пристроєм бажано завантажити на телефон програму для роботи з ним. Вона дозволяє переглядати записи і деякі інші збережені параметри, а також виконувати налаштування пристрою, поєднуючи його і телефон по бездротовій мережі;
 • Сенсор на екрані працює досить стабільно для пристрою такого класу. Однак з екраном краще звертатися акуратно, так як при його пошкодженні (подряпинах, потертості) якість роботи сенсора сильно знижується, що характерно для китайських пристроїв, ціна яких досить низька в тому числі і з-за використання сенсорів і екранів категорії «економ;
 • Щоб уникнути тремтіння зображення при зйомці, яке іноді з’являється, рекомендується додатково кріпити пристрій липкою стрічкою, наприклад, двостороннім скотчем. Так як пристрій досить легкий і компактний, його цілком можна міцно зафіксувати таким чином.

Такі поради допомагають досягти максимальної якості відео при мінімальному навантаженні на апаратну частину пристрою, а значить, підвищити його термін служби і домогтися максимально стабільної роботи.

<Рис. 12 Додаток>

<Рис. 12 Додаток>

Додаток для смартфона

Як вже було сказано вище, для даного пристрою розроблено спеціальний додаток, який можна встановити на смартфон, воно з’єднається з камерою по бездротовій мережі і дозволить переглядати записи, налаштовувати пристрій і т. п. Знайти в мережі підходящий додаток досить складно, а виробник не дає на нього ніякого посилання. Нижче наведені посилання на додатки, які хоча і не є офіційною розробкою Xiaomi (таких не існує зовсім), працюють досить стабільно.

 • Безкоштовний додаток для пристроїв на операційній системі Android можна завантажити з інтернет-магазину Google Play за посиланням;
 • Безкоштовний додаток для пристроїв на операційній системі iOS можна завантажити в магазині додатків iTunes за посиланням.

В цілому, працювати з даним додатком не складно, але його істотним недоліком є ​​те, що воно, також не русифіковане. Однак є можливість показу меню англійською мовою. Користування програмою просте і зрозуміле, тому, навіть не знаючи англійської мови, можна розібратися з його функціоналом.

То чи потрібен подібний додаток для роботи? Насправді, успішна експлуатація даного пристрою можлива і без нього – настройка обладнання, перегляд відео і т. д. Можливі не тільки по Wi-Fi через телефон, але і з самої камери. Однак наявність додатка значно спрощує цей процес (до того ж немає необхідності перепрошивати пристрій для того, щоб китайська мова в меню змінилася англійську).

<Рис. 13 Дизайн>

<Рис. 13 Дизайн>

Відгуки

Думки покупців і користувачів про даний пристрій різні. Він має кілька як позитивних, так і негативних відгуків. Деякі з них наведені нижче.

Найбільш часто користувачі скаржаться на відсутність русифікації пристрою, але в поєднанні з досить простим, і навіть «бідним», меню, це не доставляє значних незручностей, так як розібратися виходить легко, навіть і не знаючи англійської мови.

<Рис. 14 Габарити>

Позитивні

Середній рейтинг такого смачного обладнання на різних сайтах з відгуками становить 4-5 зірок з п’яти. Тобто, така камера визнається користувачами хорошим і економічним рішенням, відповідним своїй ціні. У відгуках найбільш часто згадуються такі переваги пристрою:

 • Гарне співвідношення ціна-якості, тобто користувач отримує максимально високу якість і широкий функціонал, доступні на пристроях даної цінової категорії;
 • Велика розмаїтість колірних варіантів. Пристрій реалізується в чорному, сірому, золотому відтінках корпусу, і колірна лінійка постійно розширюється;
 • Значно спрощує експлуатацію те, що працювати з даною дорожньою камерою можна за допомогою програми , встановленого на телефон, який з’єднується з камерою по бездротовій мережі. Правда, тут же користувачі знаходять і істотний мінус – відсутність програми для роботи в комплекті і досить складний пошук необхідного в інтернеті;
 • Крім того, відзначається висока якість збірки, стабільна робота і велика надійність пристрою навіть при деяких фізичних і механічних навантаженнях на нього;
 • Багато також хвалять компактність пристрою, завдяки якій воно не закриває огляд і не заважає вести машину;
 • За замовчуванням всі меню пристрою виконано на китайській мові, але його досить просто перепрошити, правда, тільки на англійську.

В цілому, досить якісний і функціональний пристрій за свої гроші, який заслужено має високі рейтинги. Бренд, що випустив його, в деякій мірі відомий і популярний як виробник якісної і недорогої техніки, тому придбати такий пристрій доцільно.

Важливо! Також наголошується, що незважаючи на високий дозвіл і якість відео, під час запису використовуються стандартні кодеки, які досить сильно його стискають. Завдяки чому «вага» такого відео-файлу невелика, він не займе багато місця на карті пам’яті, тому возити з собою кілька знімних носіїв не доведеться майже ніколи.

<Рис. 15 Реєстратор>

<Рис. 15 Реєстратор>

Негативні

Багато негативних характеристик, які отримує даний пристрій для запису відео, є досить типовими для недорогої техніки китайського виробництва. Отже, найбільш часто користувачі відзначають у обладнання такі недоробки:

 • Сильне нагрівання корпусу пристрою в процесі роботи, що пов’язано зі значним навантаженням на апаратну частину камери. Ще більше нагрівання посилюється при їзді в сонячну погоду, коли обладнання додатково прогрівається сонцем;
 • Дуже мала ємність акумулятора. Фактично, пристрій призначений виключно для роботи в стані підключення до джерела живлення. Це зрозуміло і з описаних технічних характеристик, згідно з якими ємність акумулятора становить 20 міліамперчасов, що в реальності відповідає 20-30 секундам автономної роботи при такому значному навантаженні на апаратну частину камери;
 • У деяких випадках укомплектований досить неякісними кріпленнями, яке, якщо не застосовувати додаткові доопрацювання, фіксує апарат не щільно. В результаті при перегляді відео можуть виявлятися ознаки посмикування картинки;
 • Незважаючи на хороші характеристики камери, номери машин, що їдуть попереду, досить складно читати , особливо в нічний час;
 • Погана якість зображення при нічному режимі зйомки;
 • За рахунок великого кута зйомки зображення дуже сильно спотворюється по кутах і по краях. З’являється, так званий, ефект «риб’яче око».