Дім і сад

Виноград «Атаман»: характеристики и назначение. Что нужно учесть при посадке винограда «Атаман», как правильно ухаживать за этим сортом

Гібридний сорт винограду «Отаман» славиться своїми смаковими якостями. Ця культура зустрічається в садах любителів, так як доглядати за лозою не складно, а урожай вражає.

Виноград «Атаман»: характеристики и назначение. Что нужно учесть при посадке винограда «Атаман», как правильно ухаживать за этим сортом

Виноград «Атаман»: характеристики и назначение. Что нужно учесть при посадке винограда «Атаман», как правильно ухаживать за этим сортом

Опис сорту і історія створення винограду «Отаман»

Гібрид отриманий в результаті випадкової селекції любителя Крайнова В. Н. сортів «Різамат» і «Талісман». За своїми характеристиками він значно перевершив своїх батьків.

Кущ винограду дуже великий, у нього багато пагонів. Листя великі, злегка опушені з нижньої частини, розділені на 5 лопатей.

 

Сорт піддається живцювання, приживлюваність пагонів практично 100%. Можна розмножувати щепленням, щепа добре зростається, швидко рушає в зростання.

Сорт винограду «Отаман» виведений для південних регіонів країни, вважається пізнім. Грона дозрівають у другій половині вересня. У деяких регіонах терміни відрізняються. Від появи листя до повної зрілості ягід проходить не менше 5 місяців.

Зовнішній вигляд винограду «Отаман» і призначення сорту

Гібрид відноситься до столових видів, відрізняється відмінним смаком, в міру солодкий. Підходить для свіжого споживання, з нього не роблять родзинки або вино. Привабливий для бізнесу, так як довго зберігає товарний вигляд, добре переносить транспортування.

Грона дуже великі, вага їх нерідко досягає 1,5 кг. Ягоди довгасті, до 20 гр кожна. Кісточки дрібні. Шкурка пофарбована в рожево-червоний колір, рідше фіолетова з восковим нальотом. При їжі не відчувається, але щільна, витримує транспортування. М’якоть соковита, щільна, хрустка. Смак ягід насичений, кисло-солодкий. Вміст цукру не більше 18%.

Переваги винограду і недоліки сорти «Отаман»

Головним достоїнством лози вважається її врожайність. При гарному догляді можна розраховувати на високі показники. Лоза витримує капризи погоди, стабільно плодоносить навіть у холодне літо. Ягоди добре зберігаються, не псуються осами. Кущ рідко хворіє і вражається шкідниками.

Дорослі кущі не перероджуються, у ягід не спостерігається горошенія, навіть при великій кількості врожаю.

Алкоголіка не кодують! Від алкоголю буде повернути, непомітно підсипте …
Читати далі

Серед недоліків можна виділити наступні фактори:

  • низька зимостійкість;
  • потреба в нормуванні врожаю;
  • схильність до перевантаження.

Лоза витримує зниження температури до -24 ° С, тому в деяких регіонах вимагає хорошого укриття на зиму. Без цього коренева система страждає від заморозків, довго відновлюється.

Особливості посадки лози

Для посадки використовують однорічні здерев’янілі пагони або зелені живці. Навесні краще висаджувати здеревілі пагони. Посадку проводять з середини квітня до середини травня. Зелені живці висаджують з кінця травня до середини червня.

Місце для посадки вибирають з південного боку ділянки. Цей сорт воліє тепло і світло, як ніякий інший. Відведіть під виноград ділянку вздовж стіни або забору, щоб рослина не страждала від сильних вітрів. Небажано також сусідство з деревами, інакше коренева система буде відчувати нестачу вологи.

Лунку під посадку готують заздалегідь. Для початку перекопують грунт на глибину 60-70 см, вносять добрива і формують траншею.

Якщо на ділянці чорнозем або суглинки, то дно траншеї обов’язково дренують, як підгодівля під перекопування вносять фосфати.

Піщані грунти не потребують дренуванні, але їх удобрюють за спеціальною схемою, під перекопування вносять:

  • мінеральні добрива з високим вмістом азоту;
  • перегній;
  • торф.

Підготовкою грунту займаються з осені, щоб земля встигла насититися добривами. Віднем траншеї готують за 2 тижні перед посадкою.

Глибина посадки від 15 до 30 см, це залежить від розмірів кореневої системи. Після посадки верхню частину рослини обрізають. Якщо саджанець з двома пагонами, то кожен вкорочують до другої нирки. Якщо втеча один, то на ньому залишають до 4 очок.

Як правильно вибрати саджанець винограду «Отаман»

Якщо свого посадкового матеріалу немає, і планується покупка саджанців в розсаднику, то зверніть увагу на стан рослини.

В першу чергу огляньте кореневу систему. Саджанець повинен мати не менше трьох розвинених коренів, довжиною близько 10 см. Коренева система не повинна бути сухою. Ця вимога відноситься до саджанців з відкритою кореневою системою.

Визріли втечу повинен бути довжиною близько 20 см, на ньому є 4-5 нирок. Відсутня ознаки хвороб, нарости або тріщини.

Можна купити зелені саджанці, які легше приживаються. З ними потрібно бути особливо акуратними в процесі транспортування. Зовнішній вигляд рослини не повинен викликати побоювань.

Як правильно доглядати за гібридним сортом винограду «Отаман»

Виноград вимагає уваги, особливо в перші роки життя. Відхід не складний, досить проводити ряд процедур:

  • полив;
  • підгодівлі;
  • мульчування.

Поливають виноград у міру необхідності. Графік розраховують індивідуально, так як від надлишку вологи, ягоди розтріскуються. У посушливий період кількість вологи в грунті збільшують. На один кущ витрачають до 8 відер води, щоб повністю змочити грунт на глибину залягання коренів. Після поливу обов’язково розпушують поверхню грунту.

Щоб волога зберігалася в грунті довше, а бур’яни не так швидко відростало, досвідчені садівники мульчують грунт соломою або перегноєм. Такий підхід зберігає оптимальний рівень тепла і вологості в грунті.

Підживлення вносять ранньою весною, перед цвітінням і після нього. Використовують мінеральні добрива. Навесні вносять азотисті і фосфорні суміші, після чого переходять на калійні, додають суперфосфат. Можна удобрювати органікою, наприклад, гноєм.

Правильна обрізка виноградної лози

Протягом сезону вегетації виноград потребує нормуванні врожаю, проріджуванні і обрізку. Проріджування виконують у міру необхідності. Вирізають великі листи, щоб забезпечити хорошу вентиляцію куща. Це знижує ризик виникнення грибкових захворювань. До того ж, розріджене кущ краще висвітлюється, грона отримують більше тепла і сонця, швидше визрівають.

Основну обрізку проводять восени, перед підготовкою до зими. Плодоносні пагони обрізають до 8-10 очок, на кущ залишають до 60 очок. Специфічна обрізка – це одна з особливостей винограду «Отаман».

Коли вкривати лозу

Після збору врожаю і обрізки, кущ готують до зимівлі. З настанням стійких заморозків, лозу вкривають для зберігання. Пагони знімають з опори, нахиляють до землі, засипають шаром сухого листя. Після чого встановлюють каркас і натягують на нього плівку або інший матеріал.

Особливу увагу приділяють кореневій системі. Кущ добре підгортають, присипають листям. Каркас закривають в повному обсязі, потрібно залишити місце для провітрювання. Якщо трапиться відлига, кущ не випреет.

Як видно, сорт винограду «Отаман” не дуже примхливий, але вимагає невеликих зусиль. При правильному підході винагородить великими гронами і рясним врожаєм.