Фото

Як фотографувати весілля

Якщо у Вас виникло таке запитання, то швидше за все у Вас з’явилася гарна камера і у кого-то з Ваших знайомих незабаром буде весілля, навіть якщо це не так, то дана стаття Вам в нагоді.

Перед всякими прийомами фотографування, настройками техніки потрібно поговорити ось про що – навіщо це Вам потрібно. Зазвичай відповіді діляться на дві течії:

  1. заробити грошей
  2. зняти весілля друга.

Якщо Ви все ж вирішили заробити грошей за допомогою зйомки весілля – будьте обережні, якщо Ви не професіонал. Ринок весільної зйомки досить конкурентний і має бути розуміння, що своїми непрофесійними діями Ви можете зіпсувати загальну репутацію весільних фотографів, віддати клієнтові не якісний матеріал і найгірше, відібрати «хліб» у справжніх професіоналів. Весільна фотографія ціла наука і просто так бути профі в цій справі досить складно, це вимагає дуже великого досвіду і бажання пізнавати всі тонкощі весільної зйомки.

Якщо все таки просто потрібно зняти весілля друга – можете розслабитися, Ви завжди зможете оголосити себе любителем і зняти відповідальність за неякісний відзнятий матеріал, або навпаки, похвалитися, що знімаєте краще дорогущих професіоналів. У будь-якому випадку знімати весілля друзів, знайомих, та й взагалі фотографувати на весіллі – веселе заняття.

Зрештою, якщо Ви вирішили фотографувати, то потрібно починати враховувати ряд важливих факторів, з якими фотографу доведеться зіткнутися на весіллі.

Перший і дуже важливий фактор зйомки весілля- це моральна готовність фотографа. Це не так вже й просто, потрібно володіти хоч якимись організаційними здібностями, адже фотограф на весіллі – єдина особа, яка проходить весь шлях з молодятами від початку і до кінця. У більшості випадків ні молоді ні їхні батьки не знають що робити. І потрібно знати всі тонкощі всіх церемоній, а в наших країнах їх досить багато. Завжди потрібно допомагати у вирішенні таких питань – так як раз Ви знімаєте, то і повинні знати, хто кого благословляє і хто несе коровай і інші особливості національної культури. Якщо цього не знаєте, то і ставлення до Вас різко погіршуватиметься. Також досить сильно якість зйомки залежить від уміння налагодити спільну мову з молодими, мільйоном родичів, які будуть заважати Вам кадрувати потрібний момент.

Другий важливий момент – це планування. Завжди потрібно домовлятися заздалегідь про проведену зйомці. Головне обумовити зі скількох і до скількох Ви працюєте, в яких місцях знімаєте. Найчастіше це напруга нареченого або нареченої, ЗАГС, весільна прогулянка і ресторан. І тут починаються пригоди. Дістатися до нареченої вранці на якийсь околиці досить складно, та ще якщо Ви туди їдете перший раз, а спізнюватися не можна – це ж весілля.

Знімати підготовку нареченої (якщо був такий договір) потрібно вкрай обережно, так як нареченої зазвичай дуже зляться, що їх знімають без макіяжу, хоча насправді виходять дуже милі фото. Бажано обумовити відразу рівень сорому (часто і вагітності) нареченої і тільки тоді дуже акуратно клацати затвором.

Знімати в ЗАГС– одне з моїх улюблених справ. ЗАГС досить багато і кожного з них свої заморочки і дуже часто фотографів там не люблять їх же фотографи. Молодим пропонуватимуть зйомку в студії. Якщо Ви любитель – рекомендуйте їм зйомку в студії – молоді в будь-якому випадку отримають якісні фото, якщо ж професіонал – то Вам глибоко все одно, чи будуть знімати в студії, чи ні. Інших фотографів в студію не пускають, це єдині двері, куди фотографу закритий вхід на весіллі. Далі потрібно знайти провідну, яка запрошує молодих в зал і переговорити з нею, де можна стати для зйомок в самому залі РАГСу, звичайно фотографу виділяють маленький клаптик місця, звідки він пробує дотягнутися своїм зумом до всього, що відбувається. Іноді, якщо фотограф вийде за це місце йому зроблять не приємне зауваження … на церемонію це позначиться досить погано. Аадже бути «невидимкою» теж одна з основних задач при такій зйомці.

Бути першим і не привертати уваги – фотограф повинен завжди входити і ходити попереду молодих, будь то двері РАГСу, або весільна прогулянка. У зв’язку з тим, що фотограф йде першим, не потрібно особливо привертати уваги.

Бути коротким і зрозумілим – коли йде зйомка прогулянки, бажано використовувати прийоми художньої зйомки, щоб отримати максимально ідейні, красиві фотографії. Для цього взагалі-то потрібно написати статтю «як взагалі фотографувати», але це справа може затягнутися на все життя, а іноді і не на одну.

Тепер безпосередньо момент , які не настільки важливі, але все ж слід на них звертати увагу:

  • Не думайте, що все так просто, зйомка дуже сильно виснажує, особливо якщо знімаєте весь день, враховуйте, що проф камера зі спалахом важить понад двох кілограм, а ще якщо і об’єктив який-небудь телевик – то руки на наступний день зйомок просто відваляться і доведеться йти за скотчем, щоб їх прикріпити назад до тіла 🙂
  • Обумовлюйте, чи будуть Вас годувати в ресторані.
  • Фотографуйте різні весільні дрібнички – квіти, кільця, прикраси, людям буде приємно бачити красу, створену спеціально для весілля.
  • Враховуйте, що для того, щоб отримати хороші фото, доведеться витратити пару днів на доопрацювання фотографій за комп’ютером, іноді на це йдуть тижні. Бачу Вас запал вже все падає … не впадайте у відчай, після десятка весіль ви будете просто видаляти погані фотографії і не морочитися над їх обробкою.
  • Стежити за своєю технікою – весілля дуже динамічне місце і втратити, забути де що поклали дуже легко, особливо якщо Ви друг нареченого і п’єте з ним на брудершафт.
  • Обов’язково роздрукувати пару фотографій (бажано багато) на фотопапері пристойного розміру (не 10 * 15), видрукувані знімки виглядають набагато краще, ніж на комп’ютері (може і не краще, але приємніше)

Весілля включає в себе два види зйомки – це репортажний в РАГСі, ресторані, вдома і художній – на прогулянці. Прогулянка – це окрема історія, прогулянки бувають різні і дуже часто переростають в фотосесії. При підготовці вибрати місце зйомок – один з найважливіших моментів для отримання відмінних фото. Класичні пам’ятники вже давно віджили своє і молоді хочуть креативу, екстриму чогось казкового і зачаровує, а це не так то й просто знайти та ще й правильно зняти. Місця треба шукати самому і пропонувати їх при договорі всіх деталей.

А тепер з приводу техніки, наївний той, хто купив зеркалку з китом і думає, що у нього все вийде. Якщо репортажний ще хоч якось можна зняти на кит , то для художньої зйомки знадобитися парочку більш серйозних об’єктивів, бажано мати один портретний, один телевик і за бажанням фіш-ай або широкоугольник. У приміщенні без зовнішнього спалаху не обійтися, сонячним днем не обійтися без рефлектора.

Всім цікаво які моделі камер, об’єктивів потрібно використовувати, багато пишуть і наводять приклади – але все залежить від досвіду людини і техніка це вже другорядне. У наступній статті, я постараюся описати що саме і як краще налаштувати техніку при зйомки весілля.

Всі тонкощі по типу, як працювати разом з відеоператори, навіщо потрібно брати з собою телевик, скільки акумуляторів, чи підійде кит 18-105 для зйомок, чому на знятому матеріалі більше фоток сестри нареченої, чому так швидко закінчилася картка пам’яті і чому я забув переставити ББ – приходять з досвідом.

Власне бажаю вдалої зйомки і відмінного святкового настрою.

[rpf]