Здоров'я

Жменя горіхів на день рятує від смерті

Пригорща горіхів в день врятує від смерті. Такий висновок з результатів безлічі досліджень.


Стаття групи дослідників з Імперського коледжу Лондона (Велика Британія) і Норвезького Університету науки і технологій опублікована в журналі BMC Medicine.
Автори проаналізували результати 20 досліджень, раніше опублікованих в наукових журналах. Вони були проведені в різних країнах світу, в них брали участь в цілому 819 тисяч чоловік.
Було встановлено, що регулярне споживання щонайменше 20 грамів (що еквівалентно жмені) будь-яких горіхів в день знижує ризик розвитку ішемічної хвороби серця майже на 30%, інсульту – на 7%, серцево-судинних захворювань взагалі – більше ніж на 20%, а раку – на 15%. Крім того, пригорща горіхів в день знижує ризик передчасної смерті з будь-яких причин на 22%, від хвороб органів дихання – більш ніж на 50%, від діабету – майже на 40%, від нейродегенеративних захворювань – на 35%, від інфекційних захворювань – на 75%, а від хвороб нирок – на 73%.
При розрахунках вчені брали до уваги всі види горіхів, що ростуть на деревах – від лісових до волоських (а також арахіс, який насправді ставиться до бобових), але корисний ефект від їх споживання був незмінним. Крім того, враховувалося безліч факторів ризику, які могли б вплинути на захворюваність і смертність. Але результати виявилися постійними як для чоловіків, так і для жінок, що живуть в різних країнах.
Як зазначив один з авторів роботи Дагфінн Ауне (Dagfinn Aune), мабуть, вся справа в живильній цінності горіхів і арахісу: «Вони багаті на клітковину, магнієм, поліненасиченими жирами. Всі ці речовини знижують рівень холестерину, а значить і ризик серцево-судинних порушень. Крім того, в деяких горіхах, особливо в грецьких, багато антиоксидантів, які знижують окислювальний стрес і ризик розвитку раку ».